Zájem o předvánoční věncobraní předčil očekávání

21.11.2022

Dne 17. listopadu připravila Kultura Jih kreativní odpoledne pro všechny příznivce adventní atmosféry, dobré zábavy a lahodného punče. Na tomto provoněném a předvánoční náladou nasáklém workshopu si účastníci měli možnost vlastními silami vyrobit vánoční věnec, a to adventní či dekorativní.

Pro všechny návštěvníky bylo připraveno chvojí, dráty a tavné pistole, ostatní potřeby a dekorace si mohli, dle svého vkusu a potřeb, přinést z domova, případně zakoupit na místě samotném. Do výroby adventního věnce či jiné vánoční dekorace se mohl každý pustit zcela samostatně, nebo si nechat poradit a inspirovat se odbornicí na dekorace, paní Martinou Machátovou a jejích studentek ze Střední zahradnické školy v Ostravě.

„Velmi nás překvapil a potěšil velký zájem veřejnosti o tuto akci, kterou jsme letos uspořádali poprvé a zůstane akcí tradiční. Účastníci měli možnost naučit se základy vinutí věnců a seznámit se s moderními trendy dekorování. Je pro nás důležité, aby si i naše děti pamatovaly v čem spočívá kouzlo Vánoc, a právě proto byly i děti srdečně vítány, zúčastnily se se svými maminkami v hojném počtu    a aktivně se do připraveného programu zapojily,“ uvedla Michaela Mahrová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava – Jih.           

Na příchozí však nečekaly pouze stánky s dekoracemi, ale také ručně vyrobenými šperky, vánočními hvězdami a bramboříky rozmanitých barev, či perníčky s vánočními motivy. Nechyběl ani tradiční punč a celý program podtrhla živá hudba pod taktovkou Stanislava Kocha a jeho žáků. Na své si přišli i ti nejmenší, kteří se na akci mohli potkat s paní Helenou Strouhalovou, autorkou nové dětské knihy, kterou si mohli odnést i s jejím věnováním. 

„Adventní akce se již tradičně těší velké oblibě, a proto i následující týdny budou v rámci programu příspěvkové organizace Kultura Jih patřit zejména jim. Z široké nabídky jmenujme například Mikulášskou nadílku, Vánoční perníčkování, Adventní koncerty, Vánoční koncert či Štěpánskou zábavu. Bližší informace k jednotlivým akcím zájemci naleznou na našich webových stránkách,“ doplňuje   Michaela Mahrová.           

 

< Zpět

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři