Kdo zná a umí, ten si píská

1.3.2023

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 15. ročníku, který proběhl ve dnech 1. - 2. března v Kulturním domě K–TRIO, se zapojili žáci osmých tříd z více než 25 základních škol v regionu. Akci tradičně pořádala Kultura Jih v úzké spolupráci s městským obvodem Ostrava – Jih, odbornými školami, učilišti, významnými zaměstnavateli v regionu a Úřadem práce, konkrétně jeho Informačním a poradenským střediskem v Ostravě.

„Projekt si klade za svůj hlavní cíl zvýšit zájem žáků základních škol o jednotlivé řemeslné a technické obory prostřednictvím interaktivní zábavné soutěže, ve které se mohou nejen seznámit se studijními obory, ale zároveň si ověřit své dovednosti v praktických úkolech. Získávají tak přímý kontakt s vybraným oborem, který jim umožňuje udělat si reálnou představu o budoucím povolání a následném uplatnění na trhu práce“, uvedla Michaela Mahrová, ředitelka Kultury Jih.  A dodává: „Jsme rádi, že jsme za dobu fungování projektu navázali pevné partnerské vztahy a k dnešnímu dni se na jeho realizaci aktivně podílí pedagogové z 8  středních odborných škol a učilišť.“

Projekt „Kdo zná a umí, ten si píská“ je určen žákům osmých tříd základních škol.  Dvouhodinové soutěže probíhaly v celkem 3 samostatných kolech. Bohatý doprovodný program byl v režii významných zaměstnavatelů v našem regionu, kteří žákům nabídli praktické informace o pracovních pozicích a možnostech jejich uplatnění v praxi. Během dvou dnů se do akce zapojilo přes 300 žáků osmých tříd z více než 25 základních škol z Ostravy a dalších lokalit.

V říjnu letošního roku bude projekt pokračovat, a to pod názvem „Řemeslo má zlaté dno“, do něhož se budou moci zapojit žáci devátých ročníků. Jen v průběhu letošního roku se tak do projektu zapojí celkem více než 600 žáků osmých a devátých ročníků z více než 30 škol.  

< Zpět

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři