VÝLETOVÁNÍ: MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Pojďte s námi na exkurzi do Mladečských jeskyní a Muzea harmonik.

  • Kultura
  • Vstupné: 800 Kč | 700 Kč Kool Senior, děti do 12 let včetně
  • VYPRODÁNO

Mladečské jeskyně se nachází v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Podzemní prostory jsou bohatě zdobeny krápníky a sintrovými náteky. Světově proslulou archeologickou lokalitou je Dóm mrtvých se zbytky ohnišť a kostí pravěkých zvířat a rekonstrukcí dávného rituálu. V jeskyních jsou malebná zákoutí, kde se vedle starých krápníků tvoří i nová výzdoba. Mezi nejkrásnější a téměř neporušené prostory v Mladečských jeskyních patří Chrám přírody nebo Panenská jeskyně. Dominantou a symbolem podzemního systému je přes dva metry vysoký stalagmit, nazývaný Mumie.

Muzeum harmonik v Litovli vzniklo z daru unikátní soukromé sbírky akordeonů a heligonek pana Jiřího Sedláčka. Sbírka obsahuje více než 340 nástrojů. K vidění jsou i atypicky vyrobené nástroje nebo tahací harmoniky starší 150 let. Součástí sbírky jsou i akordeony zahraniční provenience, zejména z Itálie, Německa a Rakouska. Litovelská sbírka je největší svého druhu ve střední Evropě. 

Výlet je vhodný pro seniory i rodiny s dětmi.

V ceně zájezdu je autobusová doprava a vstupné na exkurze.

Místo odjezdu a příjezdu: Kulturní dům K-TRIO. Registrace účastníků od 7.45 hod., odjezd v 8.00 hod. Návrat zpět v cca 18 hodin.

Další zájezdy, výlety a exkurze na zajímavá místa můžete navštívit také s organizací sVážka. Sledujte a vybírejte na webových stránkách www.svazka.cz nebo přímo ZDE.

Termín akce:

29.4.2023, 8:00Akce již proběhla

Předprodej:

KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00; čtvrtek 13.00 – 17.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referent pro kurzy a Senior Point

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři