VÝLETOVÁNÍ: OSTRAVA - MĚSTO NA HRANICI

Celodenní pěší výlet o délce 11 km představí část zemské hranice mezi Moravou a Slezskem.

  • Kultura
  • Vstupné: 190 Kč | zdarma děti do 12 let

Komentovaná procházka s historikem a kronikářem Mgr. Petrem Lexou Přendíkem. Celodenní pěší výlet o délce 11 km představí část zemské hranice mezi Moravou a Slezskem, která je tvořena řekami Opavou a Odrou. Seznámení s vývojem slezských i moravských obcí, které leží po obou stranách řek a které jsou od 20. století součástí Ostravy. Trasa začíná v Ostravě – Martinově a připomene historii původně samostatné vsi. Následují Třebovice s bývalým zámeckým parkem, památnými stromy nebo postavou Marie Stonawské. Prohlídka pokračuje k dominantě Svinova a na závěr se dostaneme také k romantickým výškovickým tůním.

V ceně výletu je komentované procházka s historikem a kronikářem Mgr. Petrem Lexou Přendíkem.

Místo srazu: Tramvajová zastávka Čistírny (Ostrava - Třebovice). Registrace účastníků od 9.45 hod., odchod v 10.00 hod. Konec v cca 17.00 hod.

Další zájezdy, výlety a exkurze na zajímavá místa můžete navštívit také s organizací sVážka. Sledujte a vybírejte na webových stránkách www.svazka.cz nebo přímo ZDE.

 

Účastníky výletu následně srdečně zveme do Kina Luna, kde se v 17.00 hodin uskuteční velkoformátová projekce historických snímků a pohlednic, která se koná v rámci osmého ročníku festivalu Dnů památek na Jihu.  Pořadem vás opět provede Mgr. Petr Lexa Přendík, historik a kronikář městského obvodu Ostrava-Jih. 

Více o akci naleznete zde

Zájemci si mohou vyzvednout svou místenku zdarma na pokladně Kina Luna nebo na recepci Kulturního domu K-Trio. Tato možnost platí do plné obsazenosti kinosálu, proto neodkládejte svou návštěvu pokladny a vyzvedněte si svou místenku v hledišti ještě dnes! 

 

Termín akce:

13.4.2023, 10:00

Předprodej:

KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00; čtvrtek 13.00 – 17.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referentka pro kurzy a Senior Point

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři