VÝLETOVÁNÍ: FOLKLORNÍ FESTIVAL STRÁŽNICE

Výlet za nejstarším a největším folklorním festivalem v Evropě.

  • Kultura
  • Vstupné: 750 Kč | 650 Kč Kool Senior | 300 Kč děti do 12 let včetně

Udělejte si krásnou neděli a vyjeďte si s námi na Jižní Moravu do Strážnice.

Srdečně vás zveme na 79. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Potěšit se můžete krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech. Vyzkoušet si můžete tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Najdete zde zábavu i poučení. Zhlédnete vystoupení nejen našich, ale i zahraničních souborů.

Mnoho diváků se už po léta účastní hodnocení v populární Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku a někteří z nich si v ní přímo i zatančí. Na každoroční setkání se vždy těší nejenom samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících od nás i ze světa, neboť festival je už tradičně místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy.

Festival probíhá nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také ve vinohradnickém areálu a před usedlostmi v nedalekém Strážnickém Skanzenu. Programy komornějšího charakteru zájemci sledují rovněž ve vlastní budově zámku – již tradicí se staly hudební pořady v zámecké expozici Hudební nástroje v lidové kultuře.

Zahraniční soubory z blízkých i vzdálených zemí vystupují na festivalu už od roku 1957 a každoročně přinášejí divákům nové zážitky svými exotickými kroji, tanci a písněmi.

Akce je vhodná pro každého bez rozdílu věku, pro rodiny s dětmi i seniory. Náročnost zájezdu je nízká.

V ceně výletu je autobusová doprava a vstupné.

Místo odjezdu a příjezdu: Parkoviště před Kulturním domem K-TRIO. Registrace účastníků od 6.45 hod., odjezd v 7.00 hod. Návrat zpět v cca 18.00 hodin.

Pusťte všechny starosti z hlavy a připojte se k nám na krásné sobotní a nedělní výlety plné krásy a zážitku.

 

Výlet už je plně obsazen nebo jste nenašli to, co jste hledali?

Nevadí, další zájezdy, výlety a exkurze na zajímavá místa můžete navštívit také s organizací sVážka. Sledujte a vybírejte na webových stránkách www.svazka.cz nebo přímo ZDE.

Termín akce:

30.6.2024, 7:00

Předprodej:

KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00; čtvrtek 13.00 – 17.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referent pro kurzy a vzdělávání

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři