Ty naše písničky jsou jako perličky…“aneb od Ježka až k Hašlerovi"

Největší šlágry první republiky v podání tanečního a swingového orchestru.

  • Koncerty
  • Vstupné: 180 Kč
  • K-TRIO

Předprodej:

Kino Luna: Pokladna kina otevřena hodinu před začátkem prvního představení a zavírá se 15 minut po začátku posledního představení daného dne.
KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00 a 14.15 - 14.45), sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 - 15.00, čtvrtek 13.00 - 17.00


Termín akce:

27.10.2021, 18:00

V tomto programu se společně vypravíme do různých prostředí a různých hudebních žánrů prvorepublikového Československa, abychom si připomněli ty nejznámější šlágry, které zněly ve dvacátých a třicátých létech v naší mladičké republice a které se zpívají dodnes a přenášejí tak z generace na generaci. Nezapomeneme ani na první polovinu čtyřicátých let, na smutné období Protektorátu, kde ale taky vznikla řada známých a krásných písniček. Společně se s orchestrem a jeho zpěváky vypravíme na Barrandovské terasy, kde kdysi hrával populární orchestr R. A. Dvorského, abychom si připomněli jeho neznámější hity, navštívíme prostředí prvorepublikové operety i filmu, v němž kralovaly takové hvězdy jako V. Burian či O. Nový,  nezapomeneme samozřejmě na tvorbu trojice Werich, Voskovec, Ježek a slavnou éru  Osvobozeného divadla. No a co by to bylo za vzpomínku na První republiku, kdybychom si nezahráli a nezazpívali společně ty nejkrásnější hašlerky a nevydali se alespoň na malou chvíli do Jedové chýše zazpívat si spolu s pražskou galérkou ty nejznámější staropražské pecky. 

Zveme Vás všechny ve dnech, kdy slavíme 103 .výročí vzniku samostatného Československa na populární a taky tak trochu nostalgickou hudební procházku a vzpominku na léta 1918- 1945.

 

Místo konání:

K-TRIO

Dr. Martínka 1439/4, Ostrava-Hrabůvka, 700 30

Kulturní dům K-TRIO je sídlo naší organizace.  Konají se zde společenské akce, koncerty, kurzy, festivaly, přednášky, plesy, divadelní představení, akce pro děti, výstavy aj. acebook: https://www.facebook.com/kulturajihostrava

Akci pro Vás organizuje:

Dominika Odrobiňaková

Dominika Odrobiňaková

referentka pro program

702 250 659
dominika.odrobinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek: