MĚSTO STAVÍ MĚSTO

Výstava I náměstí Ostrava-Jih I 24.3. - 7.4


MĚSTO STAVÍ MĚSTO 

Tato výstava se zaměřuje na rozvoj města, urbanismus a zásady efektivního plánování.

O čem výstava bude? Společně se zamyslíte nad zásadami zdravého a udržitelného rozvoje měst. Prozkoumáte konkrétní rozvojové oblasti v Ostravě, zjistíte, jaké možnosti a výzvy přináší současný stav těchto oblastí a jak by se mohly v budoucnu transformovat. Dále se dozvíte, kteří aktéři se podílí na plánování města a jak můžete i vy sami přispět svým podílem!

 

 

Název MĚSTO STAVÍ MĚSTO je heslem odkazujícím k přesvědčení, že bez aktivní role samosprávy nemůže město dobře vzkvétat. Výstava si klade za cíl seznámit veřejnost s procesy plánování města a přiblížit principy, které je žádoucí při tvorbě plánu zohledňovat, aby byl plán pro dané území přijat, dobře sloužil svému účelu a pro pomyslné stavění města vytvářel férové a udržitelné podmínky. Principy jsou podrobněji představeny na příkladech 7 konkrétních lokalit, na jejichž rozvojových plánech se podílela či podílí MAPPA.

 

 

 Putovní výstava je připravena v podobě 6 informačních panelů, které budou postupně umístěny na 5 veřejných prostranstvích v různých částech Ostravy.

 Venkovní panely budou umístěny na těchto místech:

 5.2. – 18.2.   Komenského sady (u restaurace Pyková dáma), MOaP

18.2. - 10.3.  Prokešovo náměstí, MOaP

10.3. - 24.3.  OD Kotva, Ostrava-Jih

24.3. - 7.4.    náměstí Ostrava-Jih

7.4. - 28.4.    Hlavní třída u pódia, Poruba

 

 

 

Místo konání:

Náměstí Ostrava-Jih

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři