Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?
Přihlaste se k odběru novinek:
Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky osmých ročníků základních škol, která má za cíl zvýšit zájem o technické a řemeslné obory. Letošní 17. ročník proběhne ve dnech 21. - 22. února v Kulturním domě K–TRIO.
Soutěž tvoří celkem 14 interaktivních stanovišť, které připravily střední odborné školy a učiliště, představující náplň jednotlivých řemeslných či odborných studijních oborů. Žáci základních škol se během plnění úkolů nejen důkladně seznámí se skutečným a praktickým obsahem studijních oborů, ale současně si také ověří své vlastní dovednosti a kompetence. Prostřednictvím doprovodného programu se akce účastní i významní zaměstnavatelé jako partneři škol. Žáci, kteří právě zvažují své budoucí studium tak získají přímý kontakt s vybraným oborem, který jim umožní udělat si reálnou představu o přípravě na budoucí povolání i konkrétních možnostech uplatnění na trhu práce.
„Na základě uzavřené registrace mohu s potěšením konstatovat, že v příštím týdnu se do naší akce aktivně zapojí více než 300 soutěžících žáků z bezmála třiceti základních škol z Ostravy a přilehlých lokalit. Obdobné množství nesoutěžících žáků přiláká zejména nabídka bohatého doprovodného programu. Velké oblibě se tradičně těší např. barmanská show, ukázky z oblasti robotiky, vězeňské ostrahy či sebeobrany,“ uvedla Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih.
Kultura Jih akci obdobně jako v minulých letech připravuje ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih, odbornými školami, učilišti, významnými zaměstnavateli v regionu a Úřadem práce, konkrétně jeho Informačním a poradenským střediskem v Ostravě. Partnery akce jsou už tradičně společnosti ČEZ, Ostravské vodárny a kanalizace, Vězeňská služba Ostrava a nově také obchodní skupina Tesco.
V říjnu letošního roku bude projekt pokračovat, a to pod názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Zapojit se budou moci žáci devátých ročníků. Jen v průběhu letošního roku se tak do obou projektů aktivně zapojí více než 600 žáků osmých a devátých ročníků z téměř třiceti základních škol. „Těší nás, že jsme za dobu fungování projektu navázali pevné partnerské vztahy a k dnešnímu dni se na jeho přípravě a realizaci aktivně podílí pedagogové čtrnácti středních odborných škol a učilišť,“ uzavírá Gabriela Gödelová.