VELIKONOCE NA JIHU: TRADIČNÍ JARMARK I RADOSTNÉ OSLAVY JARA

Náměstím se od rána ponesou melodie lidových písní, návštěvníci budou ochutnávat tradiční regionální pokrmy, sledovat pletení pomlázek, košíků a mít možnost účastnit se bohatého programu, který připravila Kultura Jih ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih.

„Velikonoční trhy jsou tradičně jednou z prvních oslav jara a přinášejí do města svěžest tradičního venkova. Lidé si budou moci koupit různé symboly Velikonoc, ale jelikož nechceme, aby byl jarmark jen prodejním místem, ale také oslavou příchodu jara, připravili jsme speciální program s velikonočními zvyky a tradicemi. Vyzpovídáme i šikovné řemeslníky a nabídneme návod, jak si například uplést pomlázku či koš. Přijďte, prozkoumejte, ochutnejte a užijte si společně s námi rozmanitý den, “ zve na akci Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih. 

Kromě velikonočního jarmarku s pestrou nabídkou od tradičních velikonočních ozdob až po lokální speciality, čeká na návštěvníky  bohatý doprovodný program. Na obecním rynku, ve který se v sobotu náměstí Ostrava-Jih promění, budou probíhat ukázky tradičních i dávno zaniklých řemesel, folklorního tance či velikonočních písní. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, na které čeká řada překvapení v podobě divadelní pohádky, soutěží či rozverných kejklířů, komediantů a žonglérů. Samozřejmě nebudou chybět tradiční stánky s rukodělnými výrobky, výtvory mistra pekařského či cukrářského, sýrovými specialitami a bohatým občerstvením. Zájemci si navíc budou moci vyzkoušet pletení tradičních karabáčů.

Jedním z hlavních projektů Kultury Jih v oblasti obnovy tradic a zvyků je projekt Folklorní jaro na Jihu. Jedná se o ucelený soubor tradičních jarních akcí, který zahájily únorové oslavy Masopustu a bude završen oblíbenou akcí Stavění Májky a pálení čarodějnic, která se uskuteční v úterý 30. dubna na náměstí Ostrava-Jih a v areálu Bělského lesa.  

Zpět

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři