KINO LUNA ZVE NA EXPEDIČNÍ KAMERU 2024

Ostravské Kino Luna nabídne 10. dubna 2024 večer plný dobrodružství a cestovatelských zážitků.  Expediční kamera 2024 představí ostravským divákům nejlepší snímky z celého světa, a to včetně novinky s Adamem Ondrou i nový film Mirka Haluzy z Amazonie.

Kino Luna zve všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody ve středu 10. dubna od 20.00 hodin na celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů v rámci unikátního projektu Expediční kamera. Letošní ročník největší cestovatelské a outdoorové akce v ČR nabídne hned čtyři inspirativní dokumenty a současně diskusi s Mirkem Haluzou, režisérem a protagonistou snímku Javari.

„Mezinárodní filmový festival Expediční kamera přináší divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i domácí produkce již od roku 2009. Naše kino Luna je do projektu tradičně zapojeno a díky moderní technologii i pohodlí sálu zprostředkuje ostravským filmovým fanouškům jedinečné zážitky,“ zve do kina Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih.

Představení jednotlivých snímků:

Lezci (Délka: 27 minut, režie: Laco Korbel)

Adam Ondra je považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od dětského věku. Pepa Šindel kráčí v Adamových šlépějích. V roce 2022 vylezl cestu v obtížnosti 9a+, a to v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku kromě nich dvou nezvládl. Rodina Šindelových tráví v dodávce na cestách značnou část roku a tentokrát přicházejí do oblasti Krpcovo. Zde nastává výjimečné setkání Pepy s Adamem. Cíl? Přelézt jednu z nejtěžších skalních cest na Slovensku.

Javari (Délka: 54 minut, režie: Mirek Haluza)

Unikátní ryze český dobrodružný expediční film, který mapuje návrat dvou přátel - Simona a Mirka k indiánskému kmeni Matsés, který žije na peruánsko-brazilské hranici u řeky Javari. Jedno z nejodlehlejších a nejméně probádaných oblastí naší planety se tak stane dějištěm dobrodružného příběhu, kdy se dvojice cestovatelů na vlastní pěst vypraví hledat další osamocenou osadu Matsés, ztracenou kdesi v hlubinách Amazonie. 

Pionieri (Délka: 33 minut, režie: Alessandro Beltrame )

Dne 10. srpna 2021 se Peter Moser vydal na šest hlavních vrcholů hor Pale di San Martino během jediného dne. Inspirován průkopníky horolezectví překonal sám tuto cestu podle historických tras prvních horolezců, spoléhajíc se pouze na své zkušenosti jako horský průvodce. Jak dopadne výzva, kterou si přál dokončit, aby pronikl ke kořenům horolezectví a svého vlastního přístupu k němu?

Následování správné cesty (Délka: 20 minut, režie: Andreas Monsberger)

Tři postavy: Roman Rohrmoser, profesionální jezdec na lyžích  ve volném terénu, Gerald Rosenkranz, odborník na horská kola a jednokolky,  Jay Bearhead, původní obyvatel Kanady, který ztratil svou kulturní identitu v internátních školách, ukazují svoji správnou cestu. Navzdory bojům s drogovou závislostí pomohla Jayovi vášeň pro horská kola obrátit jeho život k lepšímu. Film zdůrazňuje transformační sílu následování svých vášní a hledání smyslu. Udělejte první krok na své vlastní cestě – může vás dovést na neočekávaná místa.

Kino Luna je jednosálové digitální premiérové kino se špičkovým zvukovým a obrazovým vybavením, od loňského roku disponuje digitálním laserovým RGB projektorem s rozlišením 4K. Hraje denně 2-3 představení pro širokou veřejnost, ale nabízí i uzavřené filmové projekce pro školy, firmy a další zájemce. Prostory lze využít také k pořádání divadelních představení, zábavných programů, koncertů, seminářů, prezentačních a dalších kulturních akcí. Součástí kina je stylová kavárna Café Luna.

Programová nabídka kina Luna https://www.kulturajih.cz/cz/kino/

Bližší informace k projektu Expediční kamera https://expedicnikamera.cz/

 

 

Zpět

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři