PODĚKOVÁNÍ ZÁCHRANNÉ STANICE BARTOŠOVICE JIŽANŮM

Kdo by myslel v dubnu na Vánoce. Obyvatelé Ostravy-Jihu si ale jistě vzpomenou. Stejně jako nezapomněla Záchranná stanice Bartošovice na jejich štědrost při návštěvách Vánočního městečka v Bělském lese, kde se na pomoc zraněným zvířatům během dvou zimních měsíců vybralo přes 270 tisíc korun. Jak uvedl vedoucí záchranné stanice Petr Orel, výtěžek pokryje přibližně 10 procent nákladů na rekonstrukci nevyhovujícího objektu, z něhož se stane zázemí a místo pro rozšířenou intenzivní péči. Zařízení zajišťuje péči o poraněné, či jinak handicapované volně žijící živočichy a  věnuje se také environmentální výchově. Ročně stanicí projde přes 2 300 zvířat, z toho asi 80 procent tvoří ptáci.

Velmi mile nás potěšilo poděkování za dobročinnou sbírku, do které lidé přispívali při návštěvách Vánočního městečka v Bělském lese. Záchranná stanice Bartošovice na neděli 21. dubna v rámci oslavy Dne Země pro všechny s trvalým pobytem v Ostravě-Jihu nabízí bezplatnou prohlídku stanice a návštěvnického střediska Domu přírody Poodří, který je součástí jejího areálu“, přibližuje Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih, která sbírku po dohodě s vedením městského obvodu Ostrava-Jih iniciovala. Návštěvníci se mohou těšit  na vnitřní expozici věnovanou krajině Poodří, interaktivní dotykové panely, mapy, videogalerie a další zajímavosti. V zahradní části areálu najdou model toku řeky Odry, altánek  a  různé interaktivní prvky. Největší pozornosti se obvykle těší venkovní expozice s více než 30 druhy živočichů, které kvůli jejich handicapu nelze vypustit do přírody.

Veškeré informace o Záchranné stanici Bartošovice na: https://csopnj.cz/

O Vánočním městečku:

Vánoční městečko v Ostravě-Jihu těšilo světelnými prvky až na výjimky každý den od 15. listopadu 2023 do 15. ledna 2024 v Lesní škole v Bělském lese na ulici Antonína Brože. Lákalo nejen na sedmnáct světelných atrakcí ze zvířecího a ptačího světa, ale například i na lahodný punč a další občerstvení. Pro děti i pro dospělé zde vzniklo tak příjemné zákoutí, že sem mnozí návštěvníci zamířili opakovaně. Během dvou měsíců dorazilo do areálu více než 12 tisíc Jižanů i návštěvníků z okolních lokalit.

Video s ohlédnutím za Vánočním městečkem najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=jy7OppHodOU

Zpět

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři