NA POŠTU UŽ NEMUSÍM: EMAIL, PODPIS A IDENTITA OBČANA

19.9. | úterý | 9.30 - 11.30 | seminář

  • Pohyb a vzdělávání
  • Vstupné: 120 Kč | 60 Kč Kool Senior
  • Komorní klub

Chodili jste si na poštu pro důchod nebo odeslat či vyzvednout zásilku? Už nemusíte! Jak si vše potřebné zařídíte jednoduše, bezpečně a z pohodlí svého domova vám ukážeme právě na tomto semináři.

Email, podpis a identita občana

Dozvíte se vše podstatné o elektronické poště, tedy EMAILu. Třeba jak zprávy přehledně třídit, ukládat nebo kam všude a jak správně odesílat. Vysvětlíme si, co je to ELEKTRONICKÝ PODPIS, jak se dá zřídit a využívat, kolik to stojí a k čemu je to dobré. Řekneme si úplně všechno důležité o ELEKTRONICKÉ IDENTITĚ. Dozvíte se, k čemu slouží, jaké existují formy a kde všude ji můžete využít. A už jste slyšeli o PORTÁLu OBČANA? Že ještě ne? Tak to vás bude jistě zajímat! Určitě budete žasnout, co všechno lze vyřídit jedním klikem, zdarma a bez čekání v nepříjemné frontě na poště nebo úřadu.

Seminář z cyklu volně navazujících vzdělávacích seminářů "NA POŠTU UŽ NEMUSÍM", kterým vás provede zkušená metodička Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a lektorka Bc. Zuzana Hamzová.

Semináře probíhají formou přednášky nebo praktického semináře, kam si můžete přinést vlastní chytrý telefon, tablet či notebook. Semináře lze zakoupit pouze jednotlivě.

Kurz je určen nejen seniorům, ale také všem, kteří si chtějí zjednodušit život.

 

Další témata z cyklu "NA POŠTU UŽ NEMUSÍM" jsou: 

  • 26.9. / Datová schránka a Czech POINT
  • 10.10. / Internetové bankovnictví a užitečné weby

 

O lektorce:

Bc. ZUZANA HAMZOVÁ

Od roku 2001 do roku 2021 jsem byla zaměstnána na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje jako vedoucí oddělení spisové služby a krajská metodička elektronických služeb veřejné správy.

V roce 2006 jsem ukončila bakalářské studium na Slezské univerzitě v Opavě, obor Informační studia a knihovnictví.

Elektronizací veřejné správy v návaznosti na zavedení datových schránek do praxe jsem se zabývala již od roku 2009. Vedla jsem semináře pro zaměstnance krajského úřadu i pro jeho příspěvkové organizace, a to jak prezenční, tak on-line formou. Práce metodičky a lektorky eGovernmentu vyžadovala neustálé sebevzdělávání v této rychle se rozvíjející se oblasti, takže jsem se pravidelně účastnila odborných seminářů a konferencí.

S odchodem do důchodu mám více volného času, kdy jeho část ráda věnuji předáváním informací těm, kteří mají zájem se seznámit s neomezenými možnostmi elektronické komunikace.

 

 

Přihlaste se na kurz

Předprodej:

KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00; čtvrtek 13.00 – 17.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referent pro kurzy a Senior Point

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Místo konání:

Komorní klub

Velflíkova 8, Ostrava-Hrabůvka, 700 30

Komorní klub se nachází v reprezentativních prostorách historického objektu v Jubilejní kolonii. Pořádáme zde zejména koncerty bluesové, jazzové a vážné hudby, cestopisné i vzdělávací přednášky. V době konání akcí je pro návštěvníky k dispozici příjemná minikavárna. V roce 2018 zde byla otevřena také pobočka Senior Point

Adresa: Komorní klub, Velfíkova 8, Ostrava - Hrabůvka

OTEVÍRACÍ DOBA:

Pondělí 9.00 - 15.00; čtvrtek 13.00 - 17.00 

Dostupnost městskou hromadnou dopravou:  

Tramvaj č. 12 - zastávka Jubilejní kolonie

Autobus č. 50, 96 - zastávka Jubilejní kolonie 

 

 Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři