ARGENTINSKÉ TANGO

Od 14. 4. | neděle | 17.00 – 19.00 | 10 lekcí

  • Pohyb a vzdělávání
  • Vstupné: 3200 Kč pro pár
  • Komorní klub
  • ZRUŠENO

Argentinské tango je tanec a zároveň komunikace dvou lidí beze slov, spojení dvou duší a srdcí. Uspokojení z dokonalého souznění ve společném pohybu, které tanečníci spolu hledají a vytvářejí, doplněné o esenci objetí ženy a muže. Bez objetí neexistuje tango.

Tančení tanga není omezeno věkem, kondicí ani vzhledem. Zamilovat se do něj můžeš kdykoliv a pak je to láska na celý život.

Tango si tě přitáhne v pravou životní chvíli, není to náhoda, že jej potkáváš. Rozjitří tvou duši, ale zároveň tě dovede k sebepoznání, svobodě, inspiraci a kráse života.

Kurz je určen párům a je vhodný pro začátečníky, dospělé i seniory. 

Kurz vedou Václav Krištůfek se svou partnerkou Danou Krištůfkovou.

 

O LEKTOROVI

Václav Krištůfek

Tango mě naučilo jinak uvažovat o hudbě, partnerovi i pohybu. Argentinské tango je pro mě láska k hudbě, radost z pohybu a magická souhra s druhým člověkem, nad kterou pořád po letech žasnu, je to z velké části niterná záležitost spojená s mými osobními prožitky a pocity.

Nějaký čas jsme se věnovali s partnerkou standardnímu a latinskoamerickému tanci, ale rozměr osobního prožitku nám stále v tanci chyběl. Vše se změnilo v roce 2009, kdy jsme shlédli dokument ČT „Tak se tančí tango argentina v Praze“, byl to zcela nový impuls k našemu tanečnímu snažení a studiu samotného tance. Po několika intenzivních letech vzdělávání, tančení a cest za tangem (převážně u zahraničních lektorů), jsme začali argentinské tango také sami vyučovat. Tento velmi svobodný, trochu melancholický, ale také elegantní a hluboký tanec jsme si rychle zamilovali, stejně jako jeho bohatou kulturu. Začali jsem chodit na milongy a poznávat nové přátele, byla to doba, kdy jsme začali objevovat barevnou paletu emocí, poznávání jedinečnosti v každém novém objetí a škálu možností propojení s tím druhým. Na tangu obdivuji právě tuhle barevnost, různorodost sdílených prožitků a neopakovatelnost momentu.

Doufám, že se na našich lekcích nadchnete pro tango i vy.

 

Argentinské tango je tanec mnoha rovin, vyžaduje čas, trpělivost a možná trochu i samotné pokory tanečníka.

 

Přihlaste se na kurz

Předprodej:

KD K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Komorní klub: pondělí 9.00 – 15.00; čtvrtek 13.00 – 17.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referent pro kurzy a vzdělávání

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:Místo konání:

Komorní klub

Velflíkova 8, Ostrava-Hrabůvka, 700 30

Komorní klub se nachází v reprezentativních prostorách historického objektu v Jubilejní kolonii. Pořádáme zde zejména koncerty bluesové, jazzové a vážné hudby, cestopisné i vzdělávací přednášky. V době konání akcí je pro návštěvníky k dispozici příjemná minikavárna. V roce 2018 zde byla otevřena také pobočka Senior Point

Adresa: Komorní klub, Velflíkova 8, Ostrava - Hrabůvka

OTEVÍRACÍ DOBA:

Pondělí 9.00 - 15.00; čtvrtek 13.00 - 17.00 

Dostupnost městskou hromadnou dopravou:  

Tramvaj č. 12 - zastávka Jubilejní kolonie

Autobus č. 50, 96 - zastávka Jubilejní kolonie 

 

 Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři