TOULKY BĚLSKÝM LESEM

13. 5. | středa | 18.00–19.30 | fotopřednáška


Vyrazte prostřednictvím obrázků do lesa.

Fotopřednáška kronikáře Petra Lexy Přendíka přiblíží sedm set let starou historii Bělského lesa. Příběh postavený na archiváliích a historických i současných snímcích představí zásadní mezníky z dějin lesa.

Příchozí se dozvědí, jak se proměnila skladba lesa, kdy okolo něj začaly vyrůstat první hostince, zavítají do německých kasáren, zhlédnou snímky související s dopravními tématy, podívají se na zdejší duchovní dějiny a poslechnou si literární ukázky vztahující se k jednomu z největších městských lesů v Evropě.

V ceně přednášky je káva nebo čaj, na místě bude možnost zakoupit si další nápoje.

Termín akce:

13. 5. 2026, 18.00

Předprodej:

K-TRIO: pondělí - pátek 8.00 - 19.00 (přestávka 11.30 - 12.00); sobota 8.00 - 12.00
Kino Luna: pokladna otevírá hodinu před začátkem prvního představení, zavírá 15 minut po začátku posledního představení daného dne

Akci pro Vás organizuje:

Olga Kociňáková

Olga Kociňáková

referent pro kurzy a vzdělávání

734 306 408
olga.kocinakova@kulturajih.cz

Rychlý dotaz k akci:



Místo konání:

Komorní klub

Velflíkova 8, Ostrava-Hrabůvka, 700 30

Komorní klub se nachází v reprezentativních prostorách historického objektu v Jubilejní kolonii. Pořádáme zde zejména koncerty bluesové, jazzové a vážné hudby, cestopisné i vzdělávací přednášky. V době konání akcí je pro návštěvníky k dispozici příjemná minikavárna. V roce 2018 zde byla otevřena také pobočka Senior Point

Adresa: Komorní klub, Velflíkova 8, Ostrava - Hrabůvka

OTEVÍRACÍ DOBA:

Pondělí 9.00 - 15.00 hod.; čtvrtek 13.00 - 17.00 hod.

Možnost parkování:

Parkování je možné v okolních ulicích, přímo u budovy se nenachází parkoviště.

Dostupnost městskou hromadnou dopravou:  

Tramvaj č. 12 - zastávka Jubilejní kolonie

Autobus č. 50, 96 - zastávka Jubilejní kolonie 

 

 



https://www.kulturajih.cz/cz/pronajmy/komorni-klub/

Chcete se dozvědět o našich akcích jako první?

Přihlaste se k odběru novinek:

Partneři